Menu

AKCE SLEVA 15% NA VŠECHNO ZBOŽÍ PLATÍ POUZE PRO TERMÍNY DODÁNÍ 4.2, 5.2. ,6.2.


O NÁS

Vítáme vás na oficiálních stránkách krámků Darů kraje a také na společné cestě za zdravým životním stylem a za kvalitními českými potravinami.

DARY KRAJE – TO JE LÁSKA A ÚCTA K TRADICÍM A ŘEMESLŮM

Majiteli Darů kraje jsou bratři Lečbychovi – Dušan a Petr, kteří provozují krámek od roku 2012.

První myšlenku, otevřít si obchod se zdravými lokálními potravinami, dostal Dušan už na střední škole. Myšlenka jen bublala pod povrchem, ale světlo světa spatřila až v roce 2012, kdy s bratrem Petrem otevřeli malý obchůdek, tehdy na ulici Kvítková naproti Hotelu Ondráš.

Osobní přístup a rodinná atmosféra jsou od počátku hlavními principy jejich společnosti.

Začátky podnikání jsou vždycky náročné a pozvolné. Krámek se ale den ode dne, rok od roku začínal těšit větší a větší oblibě. Sortiment krámku se pozvolna rozrůstal a snahou obou bratrů bylo (a stále je) být flexibilní a reagovat na poptávku stran zákazníků.

Prostory krámku už pomalu začínaly být nedostačující a nové zboží už nebylo možné kam naskladňovat.

STĚHOVÁNÍ DO NOVÝCH PROSTOR

V roce 2015 se Dušanovi a Petrovi naskytla příležitost přestěhovat se do větších a dispozičně funkčnějších prostor. Jelikož už tehdy se krámek těšil velké oblibě, chtěli zachovat lokaci – tedy ulici Kvítkovou.

Shodou okolností anebo čistě jen náhodou (i když náhody neexistují) se uvolnily prostory o kus dále od centra, ale stále na ulici Kvítková. O změně prostor bylo rozhodnuto.

Aby změna byla ještě o to intenzivnější a působivější, na pomoc si povolali zdatného stolaře Jardu, který krámku vnesl duši, která inklinuje k přírodním materiálům a tradičnímu řemeslu. Krámek Darů kraje tak začal dostávat současnou podobu.

Dušan si už tehdy pohrával s myšlenou rozšířit portfolio služeb Darů kraje o internetový obchod.

SPOLUPRÁCE S FRESH NÁKUPEM A NOVÝ E-SHOP

V roce 2018 došlo k přátelskému spojení se společností Fresh nákup. Společný pohled na to, co lidé jedí a odkud potravina pochází, se stal základním pilířem této spolupráce. Malá společnost Fresch nákup zabývající se rozvozem bedýnek plných čerstvého ovoce a zeleniny přímo od farmářů, tak participovala na prodeji potravin společně s krámkem. Spolupráce ale netrvala dlouho.

A tehdy došlo k onomu tíženému kroku – rozšířit služby o internetový obchod a rozvozy potravin domů.

Byl to velký investiční krok, ale potřebný. Od roku 2018 se dodávky Darů kraje prohání v ulicích Zlína a celého Zlínského okresu a zákazníkům vozí potraviny až do domu.

Zákazníci přivítali tuto službu s otevřenou náručí. Objednat si zboží z pohodlí domova bylo stěžejní hlavně v období pandemie korony v roce 2020.

NOVÝ KRÁMEK DARŮ KRAJE V 13. BUDOVĚ AREÁLU SVITU

Největším investičním krokem bylo rozšíření o druhý krámek Darů kraje v areálu Svitu. V roce 2019 už byly známy projektantské vize Prodejní pasáže OD13 a tehdy se Dušan s Petrem rozhodli do toho jít. Hlavním důvodem otevření druhého krámku bylo zajistit zákazníkům dostupnost kvalitních potravin i v tomto novém “centru města“ Zlína.

Na pomoc opět přispěchal stolař Jarda, který vytvořil krámek nevídaně krásný, svěží a v duchu tradičním.

Slavností otevření a přestřižení pásky, které bylo plánováno na březen 2020, bohužel znemožnila korona. Bez fanfár byl krámek otevřen až na začátku června 2020.

Výhodou nového krámu byly bezpochyby parkovací garáže, umožňující zákazníkům zaparkovat v suchu přímo v budově OD13. Bratrům Lečbychovým se ještě podařilo zajistit další 3 parkovací místa (označené Dary kraje) naproti vchodu do pasáže z ulice Desátá (blíže k centru města).

Bohužel ke konci října 2020 byla provoz této prodejny ukončen. Možná špatné načasování tohoto projektu, možná změna nákupního chování zákazníků v době pandemie anebo jen možná nevhodná volba místa vedla k tomu, že se krámek, i přes usilovnou snahu všech, nepodařilo rozjet.

V současnosti mají zákazníci možnost navštívit krámek ve Zlíně na Kvítkové anebo si potraviny objednat z pohodlí domovů v e-krámku. Nabídka ekrámku byla doplněna o běžné potravinové produkty, drogerii a krmiva pro domácí mazlíčky. 

Tak teď už všechno víte…

Těšíme se na Vás.